10-dekabr kuni Prezident Kassym-Jomart Tokayev Aktobe viloyatining ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishining asosiy ko'rsatkichlari bilan tanishdi. Hududdan Akim Askhat Shakharov yutuqlar va rejalar haqida xabar berib, joriy yilning 11 oyida iqtisodiy o'sish 6% ni tashkil etganini ta'kidladi.
Tashrif davomida Prezident Kassym-Jomart Tokayev mintaqaning korxonalari ko'rgazmasi va Alina Guruhining taqdimot maydoniga tashrif buyurdi. Aktobe filiali vakillari davlat rahbariga kompaniyaning mintaqa uchun ahamiyatini ta'kidlab, iqtisodiyot va ijtimoiy taraqqiyotga qo'shgan hissasini ta'kidladilar.
Aktobe shahridagi Alina Group filiali kompaniyaning asosiy logistika markazlaridan biri bo'lib, 35 yildan beri Qozog'istonda qurilish va yakunlov materiallari bozorida yetakchi o'rinni egallab kelmoqda.
Aktobedagi Alina Group gips, marmar va qum qazib olish uchun karerlar, mayda maydalangan to'ldiruvchi zavod hamda quruq bino aralashmalari, bo'yoq va laklar ishlab chiqarish liniyalari bilan mintaqaning 100% ehtiyojlarini qondiruvchi ishlab chiqarish quvvatiga ega. Taqdimot davomida Alina Group filiali yuzlab ish o'rinlari yaratadi, shtat byudjetini soliq daromadlari bilan to'ldiradi va mahalliy qurilish loyihalarini qo'llab-quvvatlaydi, deb ta'kidlandi.

ПРЕЗИДЕНТ ТОКАЕВ ОЗНАКОМИЛСЯ С РАЗВИТИЕМ АКТЮБИНСКОЙ ОБЛАСТИ И ПОСЕТИЛ ВЫСТАВОЧНУЮ ЗОНУ ALINA GROUP
10 декабря Президент Касым-Жомарт Токаев ознакомился с ключевыми показателями социально-экономического развития Актюбинской области. Аким региона Асхат Шахаров доложил о достижениях и планах, подчеркнув, что за 11 месяцев текущего года экономический рост составил 6%.
В рамках визита Президент Касым-Жомарт Токаев посетил экспозицию предприятий региона и презентационную зону Alina Group. Представители актюбинского филиала рассказали Главе Государства о значении Компании для региона, подчеркнув вклад в экономику и социальное развитие.
Филиал Alina Group в Актобе является одним из ключевых логистических узлов компании, которая уже 35 лет занимает лидирующие позиции на рынке строительно-отделочных материалов Казахстана.
Alina Group в Актобе представлена карьерами по добыче гипса, мрамора и песка, заводом тонкомолотых наполнителей и производственными линиями сухих строительных смесей и лакокрасочной продукции с производственной мощностью, покрывающей 100% потребностей региона. В ходе презентации было отмечено, что филиал Alina Group обеспечивает сотни рабочих мест, пополняет государственный бюджет налоговыми поступлениями и поддерживает местные строительные проекты.