AlinEX BI-Universitetida bir qator treninglarni davom ettirmoqda
2024-yil 7-dekabrda Astanada Alina Guruhi mutaxassisi Vecheslav Konovalov Bi-Group holdingining muhandislik va texnik xodimlari uchun professional treninglar o'tkazdi. "Ichki bezak va skreed" ma'ruzasida BI kompaniyasining sayt menejerlari, ustalari va ustalari ishtirok etdi.
Doimiy kasbiy rivojlanish va zamonaviy bilimlar xodimlarning professionalligini rivojlantirishda muhim omil hisoblanadi. AlinEX, Decorex, Alina bo'yoq tayyorlov materiallaridan foydalanish nazariyasi va amaliyoti bo'yicha o'quv mashg'ulotlari kompaniya mutaxassislari tomonidan muntazam o'tkaziladi. Eslatib o'tamizki, 2024-yil iyul boshida Alina Group va BI-Group mamlakatdagi eng yirik professional muassasalardan biri bo'lgan BI Group University (Astana) bilan hamkorlik memorandumini imzolagan.
Ta'kidlash joizki, BI va Alina Group o'rtasidagi hamkorlik 10 yildan ortiq davom etmoqda. "Va bu yildan boshlab, biz nafaqat BI qurilish maydonlariga qurilish va yalov materiallarini yetkazib bermoqdamiz, balki kompaniyaning muhandislari, ustalari va ishchilarini zamonaviy qurilish va tugatish materiallaridan professional foydalanishga o'rgatmoqdamiz," dedi Trening va Texnik Ekspertiza va Konsalting bo'limi mutaxassisi Vyacheslav Konovalov.

AlinEX продолжает серию тренингов в стенах BI-University
7 декабря 2024 года в г. Астана эксперт Alina Group, Вечеслав Коновалов, провел профессиональное обучение для инженерно-технического персонала холдинга Bi-Group. Слушателями лекции  «Внутренняя отделка и стяжка»  стали начальники участков, прорабы и бригадиры BI.
Постоянное повышение квалификации и получение актуальных знаний является ключевой чертой в развитии профессионализма сотрудников. Обучение теории и практике применения отделочных материалов AlinEX, Decorex, Alina Paint проводится экспертами Компании на регулярной основе. Напомним, что вначале июля 2024 года Alina Group и BI-Group подписали меморандум о сотрудничестве с одним из крупнейших профессиональных заведений страны, университетом BI Group (Астана).
Стоит отметить, что сотрудничеству между Компанией BI и Alina Group уже более 10 лет. «А с этого года не только поставляем строительно-отделочные материалы на строительные объекты BI, но и обучаем инженеров, прорабов и рабочих Компании профессиональному использованию современных строительно-отделочных материалов», - отметил специалист отдела обучения, технической экспертизы и консультаций, Вячеслав Коновалов.